||

Podróż multi-city w 11 dni – Budapeszt, Saloniki, Meteory, Kreta

Podróż w stylu multi-city budziła wielką ekscytację, gdyż była pierwszą taką podróżą. Pojawiały się momenty wątpliwości czy wszystko pójdzie, jak po maśle, jednak jestem zdania, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. W tym artykule dowiesz się jak zorganizowałyśmy podróż multi-city na własną rękę, w jakich miejscach nocowałyśmy i ile wyniósł ogólny koszt na osobę. 

Artykuł przedstawiać będzie jedynie zakres organizacji podróży obejmujący loty i hotele, zaś szczegółowy opis każdego miejsca znajdziesz w osobnych wpisach oznaczonych w tym artykule.

Loty

Po sprawdzeniu lotów obejmujących ciekawe kierunki zdecydowałyśmy się na wylot z Poznania. Wszystkie loty odbyły się liniami Ryanair. Poniżej znajduje się rozkład naszych lotów wraz z cenami.

Pierwszy lot: Poznań – Budapeszt 04.09.2022r. (6:00-7:20) w cenie 100,43 zł/os.

W Budapeszcie spędziłyśmy 3 dni.

Drugi lot: Budapeszt-Saloniki 07.09.2022r. (19:35-22:05) w cenie 82,88 zł/os.

W Salonikach miałyśmy spędzić 5 dni, ale w planach miałyśmy wyjazd poza miasto na jedną noc. Zatem po przylocie w Salonikach spędziłyśmy jedną noc, żeby następnego dnia rano pojechać autobusem do miasta Kalambaki, które leży u stóp Meteorów.  Bilet na autobus w dwie strony kosztował 160 zł za osobę. Tam spędziłyśmy jedną noc i do Salonik wróciłyśmy 9 września i zostałyśmy tu do 12 września.

Trzeci lot: Saloniki-Kreta 12.09.2022r. (14:30-15:45) w cenie 275,62 zł/os.

Dokładnie poleciałyśmy do miasta Chania, gdzie spędziłyśmy 3 dni z wyjazdem na jeden dzień na plażę Elafonisi.

Czwarty lot: Kreta-Poznań 15.09.2022r. (20:50-22:55) w cenie 296,57 zł/os.

Łącznie za osobę wszystkie loty wyniosły 755,50 zł + 160 zł autobus = 915,50 zł

Noclegi

Nocleg w Budapeszcie

Spędzając trzy noce w Budapeszcie zdecydowałyśmy się na nocleg w Silver Hotel Budapest City Center ze śniadaniem w cenie 312 zł/os. 

Hotel znajduje się w centrum miasta blisko wszystkich atrakcji, do których spokojnie można przejść się pieszo. 

Śniadania było dobre w formie szwedzkiego stołu. Czystość w pokojach oceniłabym na mocne 6, ponieważ było trochę brudno. Dużym plusem hotelu jest pomieszczenie, gdzie można za darmo zostawić bagaże. Cena niska. Hotel nie był zły, jednak nie poleciłabym go z czystym sumieniem. 

Link do hotelu znajdziesz tutaj.

Nocleg w Salonikach

Po przylocie z Budapesztu do Salonik spędziłyśmy tam jedną noc w apartamencie, ponieważ następnego dnia jechałyśmy do miasta Kalambaka. 

Apartament był urządzony w nowoczesnym stylu, było czysto i schludnie. Nasz wybór padł na ten apartament głównie z powodu bliskości do głównego przystanku autobusowego, skąd miałyśmy odjeżdżać następnego dnia. 

Apartament na jedną nocą kosztował 85,50 zł za osobę.

Link do apartamentu znajdziesz tutaj.

Nocleg w Kalambace

W Kalambace spędziłyśmy również tylko jedną noc w uroczym butikowym hoteliku Toti Boutique Rooms. 

Mimo, że byłyśmy tam krótko to nie mam nic do zarzucenia. Było czysto, bardzo dobre śniadanie, a Pani z recepcji bardzo miła. Wskazała nam gdzie mamy iść, aby jak najszybciej dotrzeć w interesujące nas miejsce.

Jedna noc w tym hoteliku kosztowała 77,50 zł za osobę.

Link do hoteliku znajdziesz tutaj.

Nocleg w Salonikach

Po powrocie z Kalambaki do Salonik nocowałyśmy w apartamencie Bright Lovely Central Studio. 

Apartament w bardzo dobrej lokalizacji, czysty i wyposażony w pralkę, gdzie zrobiłyśmy pranie w połowie naszej podróży. W apartamencie znajdowała się również klimatyzacja.

Apartament na 3 noce kosztował 416 zł za osobę.

Link do apartamentu znajdziesz tutaj.

Nocleg na Krecie (Chania)

Ostatnim etapem naszej podroży była przepiękna wyspa Kreta. Dokładnie nocowałyśmy w mieście Chania w apartamencie Marial City Apartment Chania, jednak nie jest już on dostępny na Bookingu.

Apartament za 3 dni kosztował 393 zł za osobę.

Łącznie wszystkie noclegi na 11 dni na osobę wyniosły 1 284 zł.

Sprawdź, co warto zwiedzić w poniższych miejscach

Budapeszt

Saloniki

Meteory

Kreta

Podobne wpisy