O MNIE

Cześć, jestem Monika!

Praca z rękodziełem pod nazwą Polskamakrama zaczęła się w grudniu 2020, jednak miłość do tworzenia towarzyszyła mi od zawsze!

Początkowo chciałam wyplatać jedynie makramy dla rodziny i znajomych, ale profil na Instagramie i Facebooku bardzo szybko się rozwinął i poszłam o krok dalej.

Zaczęłam tworzyć makramowe torby na zakupy, które okazały się strzałem w dziesiątkę! Minęło kilka tygodni i postawiłam sobie główny cel, który stał się moją misją:

Stworzyć miejsce, w którym klient znajdzie produkty zarówno do domu, jak i stylizacji, a to wszystko w stylu boho!

Czuję silną potrzebę tworzenia i wymyślania nowych produktów oraz dzielenia się nimi z Wami, dlatego też rozwijam się pod względem różnych technik i umiejętności.

Od początku istnienia Polskiejmakramy poza rozwijaniem wiedzy w zakresie makramy, nauczyłam się szyć na maszynie pożyczonej od mojej mamy, a później już rozwijałam się w tym temacie na swojej zakupionej maszynie do szycia.

Początkowo prowadziłam swój mały sklep tylko na portalach społecznościowych, ale chcąc spełnić swoją misję musiałam stworzyć stronę WWW, na której spędzałam godziny, żeby się nauczyć obsługi i stworzyć przejrzystą i przyjazną dla oka stronę. Dlatego też wykorzystałam wcześniej nabytą umiejętność obsługi programów graficznych, która też bardzo się przydała do wykonywania wszelkich etykiet i naklejek dołączanych do zamówień.

Dodatkowo zakupiłam aparat i uczyłam się wszystkich ustawień i tego jak fotografować swoje produkty.

Do makram wyplatanych na naturalnych gałęziach potrzebne są…. gałęzie z lasów, a żeby owe gałęzie wyglądały ładnie siłą rzeczy nauczyłam się obsługi pilarki ukosowej i wszelkiego rodzaju szlifierek do drewna.

Od 2022 roku wprowadziłam odrębną kategorię w sklepie – STREFA DLA RĘKODZIELNIKA, w której skupiam się na wykonanej przeze mnie papeterii dla rękodzielników. W skrócie witajcie wszelkie trymery do papieru, dziurkacze ozdobne i… witaj ploterze! Kolejną umiejętnością, którą nabyłam jest obsługa programów do plotera, który wycina wzory w papierze.

Cieszę się, że tu jesteś! Miłego przeglądania 🙂